FOKUS Praha prochází zásadní proměnou, jak potvrzuje ředitel Jiří Novák: “Od 1.5. tohoto roku všechny naše sociální firmy - Zahrada, Prádelny U Mandelíků a dílna U Krejčíků opouštějí mateřskou organizaci - a přecházejí do nově vzniklé dceřiné společnosti Fokus Praha sociální firmy, s.r.o. Máme s tím neskutečně práce a stresů, ale termín se nám blíží a doufám, že vše dobře dopadne. Vnímám to jako naprosto zásadní událost v rámci našeho sociálního podnikání. Tak nám držte palce.”

Držíme!

Letos v únoru FOKUS otevřel novou provozovnu Prádelny U Mandelíků ve Vysočanech na Sokolovské ulici. Se splacením skvělého madlu pomohla grantem ČSOB (FOKUS děkuje). Kolegové začínají komerčně prát - tak kdybyste věděli o zákaznících…?

Dílnu U Krejčíků významně zasáhla ukrajinská válka: dílna spolupracovala hlavně s firmami, které exportovaly na Ukrajinu nebo dovážely materiál z Ruska a nebo přes Rusko. V současnosti dílna bojuje s razantním propadem obratu a hledá nové příležitosti. Dílna umí šít i veliké série a kompletovat - nemáte nějaké tipy?

Poslední - a optimistická - zpráva: Zahrada, která donedávna čelila existenční nejistotě kvůli výpovědi z dosavadních prostor, je zachráněna. Podařilo se a) vyjednat odložení výpovědní lhůty a b) získat příslib náhradních prostor. Změna nastane v každém případě 31.5.

Pokud byste měli pro FOKUS nějaké tipy, kontaktujte prosím přímo novak.jiri@fokus-praha.cz. Děkujeme!