Valaši nelenili a vyrazili do světa: duben strávili na jarmarcích a výjezdech po celé ČR: Branky, jarmark na MPSV, Kateřinice, Flora Olomouc 2022, Den Země v Kovozoo, Čokoládový festival v Přerově, Jarní trhy v Přerově, Prodejní akce v Ostravě ve společnosti ČEZ, Řemeslný jarmark ve Valašském Meziříčí…).

Navíc změnili název (a s tím i logo) z První valašské diakonické na První valašskou dílnu (každý, kdo kdy prošel něčím podobným, ví, kolik práce to obnáší).

První Valašská se podobně jako ostatní vzpamatovává z covidu: “Bylo důležité nevzdávat se. Zhluboka se nadechnout, zamyslet se a svolat krizový štáb, který se skládal také ze zaměstnanců. Cílem bylo udržet pracovní místa pro naše kolegy a zabezpečit jim klidnou zónu bez stresu. Sledování trhu, transformace dle potřeb trhu nám zabezpečila, že jsme byli schopni těžkou dobu ustát a navíc jsme se velmi semkli,” říká Aneta Klimentová, ředitelka organizace.

Organizace se, jako mnohé další, pere také se zvyšujícími se cenami vstupů, a usiluje o získání nových zakázek a navázání nových partnerství. Díky výjezdům, komunikaci a zpětné vazbě od našich zákazníků se jí to celkem daří.