Je skvělé, když sociálné podniky spolupracují s firmami. Smysluplný teambuilding nabídla společnost FOVY Vysočina PRŮMSTAVu. Téměř dvacítka zaměstnanců pražské stavební firmy se na Den Země připojila k havlíčkobrodské „Lesní četě“, a společně s jejími zaměstnanci zvládla za dopoledne vysázet 2200 stromků nedaleko Chotěboře.

Nápad se sázením stromků v rámci teambuildingové akce se zrodil v podstatě náhodou. FOVY v roce 2021 požádala Nadaci VINCI, jejímž přispěvatelem je i společnost PRŮMSTAV, o příspěvek na auto pro „Lesní četu“. Zaměstnankyně PRŮMSTAVu Klára Treglerová se Zuzanou Vácovou z Nadace VINCI projevily přání vidět práci Lesní čety na vlastní oči. Během setkání v lese, kde četa sázela stromky, vznikl nápad připravit teambuildingovou akci pro PRŮMSTAV právě s touto náplní.

Podařilo se: Lesní četa poskytla místo, stromky a nářadí, PRŮMSTAV ruce na práci. Akce se líbila, takže se zcela jistě nekonala naposledy. Průmstaváci se po lesním zážitku přesunuli ještě do Hlinska, kde se připojili do akce Ukliďme Česko. Trasu čištění jim naplánovaly zaměstnankyně Cukrárny Čisté duše, kde také začal start celého čištění.

Více o akci najdete na FB profilu FOVY | Facebook.