V průběhu roku pořádají v Centru Veronica akce pro školy a veřejnost: pečou pro děti místních mateřských škol, vystavují výtvarné práce žáku ZUŠ Slavičín, pořádají Férovou snídani, představují výrobky z regionu, nebo uspořádali koncert na podporu Ukrajiny. Účastnili se konference Praktická ukázka elektromobility pro účely veřejné správy, kterou organizovala Energetická agentura ZK a Město Slavičín.

 

Fér Kaffé


V covidové době byl zahájen provoz Fér Kaffé, kavárny inspirované přírodou, regionem a láskou k místním lidem. 29. května oslavil environmentálně sociální podnik druhé narozeniny. I přes otevření podniku v nelehkých časech se kavárna stala velmi oblíbeným podnikem. Každý den tu cukrářky pečou dorty a dezerty z kvalitních a převážně regionálních surovin. Podnik zpracovává ovoce z nejen vlastního hospodářství, kde pěstují v ekologickém režimu, čímž podporují regionální zemědělce a také přispívají k biodiverzitě bělokarpatských sadů. Z plodin vyrábí pečené čaje, džemy, povidla, sušené ovoce a drží se hesla: kvalitní, chutné, ekologické a místní. 

Své produkty zaváží i do čtyř prodejen ve Zlíně: Bezobaláč, Dary kraje, Z dědiny a Zelený strom. A že jsou environmentálním podnikem dokazují i s ohledem na rozvoz. K závozům a nákupu surovin totiž využívají nový elektromobil! Uhlíkovou stopu podniku snižují nejenom využíváním elektromobilu, ale i nákupem elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

 

Návštěva z Moldavska 

Začátkem května ve Veronice zajistili studijní cestu pro drobné farmáře a zpracovatele z Moldavska. Během týdenního pobytu účastníkům představili činnost ZO ČSOP Veronica a zapsaného spolku Tradice Bílých Karpat (tradicebk.cz), koncept a výrobky environmentálního sociálního podniku a Fér Kaffé Veronica. Farmářům také představili činnost některých držitelů regionální značky Tradice Bílých Karpat, jejichž výrobky najdete v nabídce Fér Kaffé Veronica i obchůdku Centra Veronica Hostětín.