8. června 2023 se v Praze v Podnikatelském a inovačním centru slavnostně otevřel SPoint - místo podpory sociálního podnikání. Poradenství pro zájemce o sociální podnikání je bezplatné a poskytují ho odborníci z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a TESSEA byla u jeho vzniku.
 
“V SPointu získají sociální podnikatelé bezplatné poradenství a konzultace, informace o finančních zdrojích, podporu při rozvoji podnikatelských nápadů. SPoint bude dále nabízet vzdělávání a školení, spolupráci při propagaci sociálního podnikání a v neposlední řadě i možnost networkingu a sdílení zkušeností,” řekla v tiskové zprávě Anna Brabcová, ředitelka odboru integrace na trh práce Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
 
TESSEA dlouhodobě prosazuje regionální zacílení podpory sociální ekonomiky. “Právě SPoint pro Prahu a střední Čechy takové pojetí představuje, z čehož máme radost. Vítáme i další regionální centra v dalších krajích ČR," uvedl v tiskové zprávě ředitel TESSEA Karel Machotka"Umístění SPointu do Podnikatelského a inovačního centra pod Pražským inovačním institutem navíc považujeme za přínos k propojení aktivit na podporu podnikání v Praze a ve Středočeském kraji," řekl Karel Machotka.
 

SPointy vznikají v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR – Rozvoj ekosystému sociálního podnikání (RESP), který odstartoval v dubnu 2023 a navázal na úspěšný projekt Podpora sociálního podnikání v ČR pokračuje. Projekt RESP vychází jak z potřeb sociálních podniků, tak i expertů, kteří se sociálním podnikáním dlouhodobě zabývají. Podobné SPointy vznikají v Ústí nad Labem, Olomouci a Ostravě.