KDY: 4. 12. 2023, 13:00 - 17:00

KDE: SPoint pro Prahu a Střední Čechy - Podnikatelské a inovační centrum hl. m. Prahy, Charvátova 6, 110 00 Praha 1, Škodův palác - naproti hlavě F. Kafky

Interaktivní workshop pro zájemce o environmentální sociální podnikání a o zavádění re-use aspektů do (nejen) sociálních podniků.

Povedou: Markéta Vinkelhoferová (Fair & Bio pražírna)

a Dana Kalistová (Federace nábytkových bank a re-use center a Kabinet CB)

Environmentální sociální podnikání řeší hned několik společenských problémů najednou: většinou zaměstnává osoby se specifickými potřebami, podporuje komunitní život a místní rozvoj, provozuje aktivity příznivé pro životní prostředí. Jedná se o podporu biodiverzity anebo prevenci nadměrného množství odpadu. Do té druhé skupiny právě spadá re-use sociální podnikání. 

Na workshopu probereme prakticky, jak takový environmentální sociální podnik založit, kde na to sehnat finance (např. ze stále probíhající výzvy č. 24 OPZ+), s čím začít jako první. Podíváme se, jak na re-use sociální podniky a jak zavádět re-use aspekty do činnosti každé firmy anebo neziskovky. Řekneme si, jak fungují podobné inicitivy v zahraničí.

Se zájemci probereme jejich případné konkrétní podnikatelské záměry. Součástí akce bude i networking.

Akci pořádá TESSEA ve spolupráci s Federací nábytkových bank a re-use center, MPSV (SPoint Praha a Stř. Čechy v rámci projektu RESP) a Magistrátem hl. města Prahy.

Registrace na workshop je už uzavřena, v roce 2024 budou vypsány další podobné workshopy v Praze i dalších místech ČR, sledujte kanály TESSEA (sociální sítě, newslettery anebo aktuality na webu) pro další termíny.