Co potřebovaly sociální podniky a neziskovky v době covidové a po ní v časech různých dalších krizí? 

  • dobře komunikovat všechno skvělé, co dělají
  • být vynalézaví v marketingu, umět prodat svůj přínos, být flexibilní v obchodní činnosti
  • hlídat si své finance, zejména cashflow "pro klidné spaní" 
  • podporovat své lidi, aby byly organizace stabilní 

To vše jsme s kolegy a kolegyněmi z TESSEA shrnuli po téměř 4-leté spolupráci na vzdělávacím programu Sociálního bankovnicví České spořitelny pro neziskovky a sociální podniky na akci Rytíři na Rytířské 21. 11. 2023. Jako červená nit se akcí táhla témata FINANCOVÁNÍ sociální ekonomiky a ESG. 

Akce se konala v krásném prostředí novorenesačního paláce v pražské Rytířské ulici, který jsme si měli možnost prohlédnout a obdivovat např. malby Mikoláše Alše anebo Františka Ženíška. 

Za TESSEA se zúčastnili kromě ředitele Karla Machotky a koordinátorky programu Markéty Vinkelhoferové také školitelé a konzultanti programu Stanislav Kutáček a Jana Bábiková (CIRAA). 

Přítomny byly i zástupkyně účastnických organizací programu z řad členů TESSEA: Zuzana Dudáková a Marcela Součková (Modrý domeček), Aneta Klimentová a Lenka Tvardíková (1. Valašská dílna), Lucie Lankašová a Radka Pokorná (Kokoza), Jaroslava Saidlová (MENSANA a BOTUMY). 

Děkujeme Sociálnímu bankovnictví České spořitelny za spolupráci v letech 2020-2023 - jmenovitě Ottovi Machoví, Simoně Očadlé a Simoně Munzarové! Těšíme se na další společné programy.

 

Markéta Vinkelhoferová