Norské re-use ženy zavítaly do Prahy, kde v listopadu sdílely svoji praxi cirkulárního sociálního podnikání a zároveň se inspirovaly českými organizacemi. Jejich pobyt organizovala Federace nábytkových bank a re-use center a podílela se i TESSEA.

Přečtěte a podívejte se na fotky v newsletteru Re-use federace, jak to vypadalo: o semináři o re-use sociálním podnikání a exkurzi do Kokozy, Šatníku, Opravárny, Café Therapy, Z pokoje do pokoje a Art reuse.

Anni, Guri a Rendi z Osla vystoupily také na konferenci Cirkulární města, na které spolupracovala Re-use federace s Pražským inovačním institutem. Tématem akce bylo hledání cest dobrého a udržitelného městského života v kontextu oživení nevyužívaných budov a prostor, spojení reuse a komunitních aktivit, podpory start-upů a dílen. 

Zástupkyně Re-use federace popsaly své dojmy z konference zde, jejich fotky najdete zde. Video záznam z konference se objeví brzy na https://cirkularnimesta.cz. Součástí akce v pražském Prostoru 39 byl i cirkulární obývák, nebo-li jednorázový pop-up - jak vypadá reuse uvedené v život. Více v newsletteru Re-use federace anebo na jejich facebooku.