KDY: 1. 2. 2024, 13:00 - 17:00

KDE: SPoint pro Ústecký kraj - Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK), Velká Hradební 2800, 400 01 Ústí nad Labem - centrum

https://icuk.cz/

Interaktivní workshop pro zájemce o environmentální sociální podnikání a o zavádění re-use aspektů do (nejen) sociálních podniků.

Povedou: Markéta Vinkelhoferová (TESSEA, Fair & Bio pražírna)

a Dana Kalistová (Federace nábytkových bank a re-use center a Kabinet CB)

Environmentální sociální podnikání řeší hned několik společenských problémů najednou: většinou zaměstnává osoby se specifickými potřebami, podporuje komunitní život a místní rozvoj, provozuje aktivity příznivé pro životní prostředí. Jedná se o podporu biodiverzity anebo prevenci nadměrného množství odpadu. Do té druhé skupiny právě spadá re-use sociální podnikání. 

Na workshopu probereme prakticky, jak takový environmentální sociální podnik založit, kde na to sehnat finance (např. ze stále probíhající výzvy č. 24 OPZ+), s čím začít jako první. Podíváme se, jak na re-use sociální podniky a jak zavádět re-use aspekty do činnosti každé firmy anebo neziskovky. Řekneme si, jak fungují podobné inicitivy v zahraničí.

Se zájemci probereme jejich případné konkrétní podnikatelské záměry. Součástí akce bude i networking.

Akci pořádá TESSEA ve spolupráci s Federací nábytkových bank a re-use center, MPSV (SPoint Praha a Stř. Čechy v rámci projektu RESP) a Magistrátem hl. města Prahy.

Na akci je nutné se závazně registrovat prostřednictvím formuláře zde.

AKCE JE ZDARMA. 

Akce probíhá za podpory fondů Fondů EHP a Norska, v rámci programu Active Citizens Fund, na podporu občanské společnosti.

ACF logo