BOTUMY s.r.o.

www.botumy.cz  


Co děláme?

Posláním sociálního podniku je objevovat pracovní potenciál v lidech, kteří měli méně štěstí než lidé zdraví, a vytvářet společné kvalitní a originální výrobky šetrné k životnímu prostředí. Sociální podnik působí primárně na lokálním trhu Moravskoslezského kraje - lokální princip soc. podnikání.


Předmět podnikání

  • Dřevozpracování, dřevovýroba, papírnictví
  • Textilní výroba, oděvní výroba, obuv
  • Vzdělávání, rekvalifikace
  • Zahradnické služby, úprava zeleně, údržba nemovitostí a úklidové práce

 

Předmět činnosti

Podnik se zabývá šitím a výrobou kvalitních a originálních výrobků šetrných k životnímu prostředí, vyrábíme zahradní nábytek, stolečky, police, stojany, dřevoboxy, apod. Zajišťujeme úklidové práce, provozujeme FITKO PRO MOZEK, které je určeno pro realizaci relaxačně-vzdělávacích aktivit.

 


Společenská prospěšnost našeho podnikání

  • oblast životního prostředí a ekologie

Zaměstnávané skupiny osob

  • lidé se zdravotním postižením

 

Právní forma

společnost s ručením omezeným


 

Rok založení

2017


Počet zaměstnanců

29


Poskytované služby

Sociální podnik BOTUMY nabízí možnost objednat si úklidové a pomocné stavební práce. Jelikož náš sociální podnik disponujeme bohatými zkušenostmi a kompetencemi jeho zakladatelů v oblasti kognitivního tréninku, rozvíjíme relaxačně-vzdělávací aktivity v nově vytvořeném FITKU PRO MOZEK. Toto pracoviště nabízí různým cílovým skupinám možnost si objednat trénink kognitivních funkcí mozku a zábavně-edukační formou si tak procvičovat paměť, koncentraci, logické uvažování, prostorovou orientaci apod. Cílíme naši nabídku na širokou veřejnost, studenty středních a vysokých škol, pedagogy škol, seniory, poskytovatele sociálních služeb a organizace působící v sociální oblasti. Za tímto účelem se podařilo našemu sociálnímu podniku získat i první akreditaci MPSV na vzdělávací program Posilování kognitivních dovedností pro zlepšení výkonnosti v sociální práci, který aktuálně nabízíme.


 

Prodávané výrobky

Nabídka našeho sociálního podniku je velmi pestrá. Nabízíme široký sortiment výrobků z naší šicí dílny v podobě dámských a pánských triček a mikin s potiskem motivů města Ostravy a dalších, látkové tašky s krátkým a delším uchem rovněž s tematickým potiskem, dámské šaty v několika motivech a provedeních, propagační pohlednice s potiskem dle přání zákazníka, odznaky a magnetky s potiskem. Při realizaci těchto zakázek spolupracujeme s našimi grafiky, kteří pro náš sociální podnik vytváří designové návrhy pro potisk výše uvedených výrobků. V rámci naší rukodělné a dřevařské dílny nabízíme služby v oblasti drobných stavebních prací, rekonstrukce prostor a bytů, vyrábíme dřevěné bedničky pro ukládání nejrůznějších předmětů, dřevěné stojánky, svícny apod.

Sociální podnik provozuje tři provozy pro zaměstnávání cílové skupiny: dřevařskou dílnu, šicí a rukodělnou dílnu. Hlavní cílovou skupinou sociálního podniku jsou lidé s dlouhodobým duševním onemocněním a s kognitivním deficitem (většinou ve III. stupni ID), kteří jsou prakticky nezaměstnatelní u běžných zaměstnavatelů na volném trhu práce. Další cílovou skupinou jsou lidé s dlouhodobou evidencí na ÚP, se sociálním znevýhodněním a kumulací hendikepů na trhu práce.

Sociální podnik BOTUMY nabízí veřejnosti služby a zajišťuje odbyt výrobků vzniklých v sociálním podniku, díky kterým nachází lidé z cílové skupiny uplatnění jednak v našem sociálním podniku, dále pak ideálně na volném trhu práce. Snažíme se nacházet inovativní řešení v rámci poskytovaných služeb, také při výrobě designových oděvů a dekorativních výrobků. Náš sociální podnik vede své pracovníky a předpokládáme, že rovněž naše zákazníky i uživatele námi nabízených služeb ke společenské odpovědnosti, v mnohých případech ke změně myšlení i postojů. Učíme lidi, že i se zdravotním a sociálním znevýhodněním lze žít plnohodnotný život bez závislosti na sociálních dávkách.


 

 


Fotogalerie