Jak znovuzužitkovat odpad, který ještě nevznikl? Jak dát věcem druhou šanci? Na tyto otázky si kladly odpovědi zakladatelé české Federace nábytkových bank a re-use center, u jejíhož zrodu před 2 lety stála i TESSEA. Spolu s českobudějovickým environmentálním sociálním podnikem Kabinet CB, OZO !!! Ostrava, CIRA Advisory, Swap Prague a pražským re-use centrem Z pokoje do pokoje.
 
Kromě přivítání nových členů z řad re-use center a nábytkových bank z celé ČR se probírala tři velká témata:
 
Jak na systematický rozvoj nábytkových bank v ČR v době, kdy je po věcech z důvodu nelehké sociální situace mnoha obyvatel poptávka?
 
Jak měřit dopad činnosti členů Re-use federace - environmentální i sociální? Jak se učit od evropské sítě RREUSE?
 
Jak podpořit vznik dalších re-use sociálních podniků, které spojují přínos pro životní prostředí a pozitivní sociální dopad: mají významný pozitivní dopad na životní prostředí v podobě tun odpadu, který nevznikne, zaměstnávají znevýhodněné osoby a spolupracují se širokou škálou aktérů v místě/regionu působení. 
 
Tohle vše se neslo celodenním příjemným setkáním nad lokálním jídlem a pitím v Kabinet u CB (také člena TESSEA), re-use centru s obchodem a coworkem, který sídlí nedaleko jihočeské metropole.